הכנסה פאסיבית מהשקעה בנדל"ן 

הכנסה פאסיבית – זה אפשרי? בישראל של שנות האלפיים, נראה כי אחד האפיקים המוצלחים במיוחד להשקעה הוא ענף הנדל"ן. ישראלים רבים גילו את היתרונות הברורים, השקעות נדל"ן הם השקעות רווחיות! לא לחינם הפך ענף הנדל"ן לפופולארי במיוחד בקרב המשקיע הישראלי. 

כמעט בכל עיר ויישוב בישראל ניתן היום למצוא פרויקטים בבנייה, בשלב כזה או אחר ולהשקיע גם בדירה על הנייר.

היכן משקיעים ?

היום ניתן לראות ישראלים רבים המשקיעים במגוון גדול של נכסי נדלן, החל מקרקע חקלאית שיום אחד תופשר לבנייה ומחירה יאמיר פלאים. המשך בדירות למגורים המניבות תשואה נפלאה מהשכרתן ושומרות על ערכן עם עליית ערך הנדל"ן הקבוע במדינה בה עתודות הקרקע רק הולכות ומתמעטות והביקוש גובר. עוד ניתן לראות ישראלים רבים המשקיעים בקניית משרדים ונכסים מסחריים שונים כגון חנויות ואף קניונים. אלה מניבים תשואה גבוה ביותר ביחס לעלות הקנייה שלהם כך שאתם מרוויחים פעמיים, גם מעליית ערכו של הנכס וגם מתשואה פאסיבית גבוהה יותר .

מהי הכנסה פאסיבית מהשקעה בנדל"ן מסחרי ?

נדל"ן מסחרי הוא נדל"ן שאינו משמש עבור דיור אלא עבור עסק מסחרי כלשהו, כגון חנויות, מסעדות, מלונות, קניונים ,חניונים ובתי משרדים למיניהם. עלות חודשית בהשכרת נדלן מסחרי גבוה בהרבה מעלות השכרת דירת מגורים.

כאשר אתם מתעניינים בהשקעה בנדל"ן מסחרי, עומדות בפניכם מספר אופציות וכולן יניבו עבורכם תשואה נאה והכנסה מצוינת. ניתן לרכוש נכס מסחרי במצב רעוע, לשפץ אותו ולמכור אותו ולקבל רווח נאה מאוד, וניתן גם לרכוש לדוגמא, משרד או בניין משרדים ולהשכיר אותם לטווח ארוך. במצב כזה אתם מקבלים הכנסה פאסיבית כאשר בכל חודש אתם מקבלים סכום שכירות גבוה . נדלן מסחרי מניב הכנסה פאסיבית בסכום גבוה הרבה יותר מאשר השכרת דירת מגורים. 

למה כדאי להשקיע בנדל"ן מסחרי ?

כאמור, השקעה בנדל"ן מסחרי עסקי היא השקעה בנדל"ן שאינו מיועד למגורים, המניב תשואה גבוה בהרבה מנדל"ן למגורים. עם זאת העסקאות המסחריות מורכבות יותר וארוכות יותר. לשם השוואה  :תשואה טובה מהשכרת דירה שקניתם מסתכמת בכשלושה עד ארבעה אחוזים לשנה, ולעומתה תשואה טובה מהשכרת נדל"ן מסחרי תניב לכם כשמונה עד עשרה אחוזים לשנה. בנוסף לכך עסקאות כאלה מניבות גם רווחי הון גבוהים ביותר במימושן כלומר בעת מכירתם. 

יחד עם זאת, קחו בחשבון כי השקעה בנכס מסחרי וגם תחזוקתו היא גבוה יותר. הכנסות מהשכרתו של נכס מסחרי חייבות במס הכנסה. וגם בעל הנכס מתבסס על הצלחתו הכלכלית של השוכר, כלומר אם הנכס עומד ריק, הארנונה שמשלמים עליו גבוה בהרבה יותר מאשר הארנונה על דירת מגורים.

בחזרה לעמוד הבית