בליבו של עמק יזרעאל, ממערב לעפולה ובסמוך לקיבוצים ולמושבים חקלאיים, קם רובע גלבוע, רובע מגורים אורבני שמביא בשורת נדל"ן חדשה לעמק.

בתכנון רובע המגורים הושם דגש על תכנון ארכיטקטוני מתקדם שיוצר סביבה מגורים עירונית. סביב לרובע נופיו המוריקים של עמק יזרעאל והגלבוע, שיוצרים יחד עם השטחים הירוקים בשכונה מרחב מגורים המשלב טבע, נוף בסביבה עירונית מובהקת.

השכונה תכלול שטחים ציבוריים רחבי היקף, בתי ספר, גני ילדים, מרפאות – הכל בסמיכות ובנוסף לשירותים הנרחבים הקיימים בעיר.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף להצלחה של פארק גלבוע, ולהבטיח את עתידכם באמצעות השקעת נדל"ן חכמה.

ביתכם החדש מחכה לכם בעמק.

רובע יזרעאל 

עפולה היא עיר מתפתחת במרכז הארץ השוכנת בעמק יזרעאל ומיקומה הגיאוגרפי מאפשר לתושביה להגיע בקלות אל ערי הצפון והמרכז. 

לאור עליית מחירי הדיור ותוך ניסיון לבלום את העלייה הבלתי נפסקת יזמה המדינה הקמתן של שכונות גדולות במספר ערים ברחבי הארץ. את השכונות החלו לבנות בשנת 2010 וחלקן עדיין נמצאות בשלבי בנייה כאלה ואחרים. אחת משכונות הענק שנבנות בארץ היא רובע יזרעאל בעפולה. שכונת רובע יזרעאל נבנתה וממוקמתך בשטח שבין מרכז העיר עפולה הידוע כעיר התחתית לבין שכונות עפולה עילית וגבעת המורה. השכונה נתחמת בין שדרות יצחק רבין מצפון לרחוב יוסף ברזילי ממזרח ולאסתר המלכה בדרום ולרחוב אודם ממערב. רובע יזרעאל עתידה לחבר את שני חלקי העיר עפולה ברצף בנוי.

שכונת רובע יזרעאל 

השכונה החדשה והמודרנית רובע יזרעאל תוכננה בקפידה מאלף עד תו וכוללת את כל השירותים הנדרשים לתושבים החדשים בעבור אייכות חיים מרבית ומטבית. 

בין היתר נבנו בשכונה מוסדות חינוך טובים עבור אוכלוסיה צעירה ואיכותית. נסללו כבישים ויש בשכונה תחבורה ציבורית נוחה ביותר וגם תחנת רכבת קרובה. מה שמאפשר לתושבי השכונה להתנייד בקלות גם ללא רכב צמוד.

בתחילה אוכלסה השכונה על ידי תושבי נצרת עילית והאיזור ,ולאחר מכן הצטרפו אליהם משפיר דיור וגם זוגות צעירים מעפולה. במהרה הבחינו משקיעים בפוטנציאל הגדול של רכבת העמק העוברת בסמוך ומיהרו לרכוש דירות להשקעה בשכונה.

מבנה והאוכלוסייה של שכונת רובע יזרעאל 

שכונת רובע יזרעאל היא שכונה מושקעת וירוקה במיוחד, היא כוללת פארקים נרחבים ונוף מקסים, מוסדות חינוך איכותיים ותמהיל אוכלוסייה צעיר מגוון ואיכותי.  בשכונה מתגוררים כיום כששת אלפים תושבים ואופייה המובהק הוא של אוכלוסיה מעורבת המשלבת את כל קשת הגילאים החל ממשפחות צעירות, לצד מתבגרות וגם תושבים ותיקים ומשפרי דיור. 

על פי התפלגות הגילאים בשכונה ניתן לומר כי האוכלוסייה של בני שלושים ומעלה מהווים את אחוז התושבים הגבוהה ביותר בשכונה. 

אופיים של המבנים בשכונה הוא מעורב, החל מקוטג'ים ודו משפחתיים ועד בנייה של בנייני דירות בעלי עשר קומות ויותר. כאמור השכונה מותאמת לספק את כל צרכי הדיירים ובה מספר גדול של גני ילדים, בית ספר חדש, מכללה למנהיגות מקצועית וסניף של קופת חולים וגם אמפיתיאטרון לצד פארק ירוק ורחב ידיים.

מרכזי בילוי ופנאי ברובע יזרעאל 

שכונת רובע יזרעאל נמצאת בקרבתם של מרכזי קניות ומסחר גדולים וסמוך מאוד למרכז הרפואי העמק המספק שירותי רפואה מעולים כל עמק יזרעאל. עד לגמר הבנייה נעזרים תושבי השכונה בשירותים ובמוסדות בשכונות הצמודות, כגון בתי ספר תיכון, מרכז קהילתי קאנטרי וכדומה.

מצפון לשכונת רובע יזרעאל ממוקם מתחם הקניות והבילוי האזורי הגדול שנקרא ג'י בעמק ובסמוך אליו פארק עפולה הירוק שהוקם בשנת 2007 .

במרכז הפארק הירוק שוכן אמפיתיאטרון המספק 2400 מקומות ישיבה ועוד 10000 מקומות במדשאות הפתוחות עבור פסטיבלים, מופעים והצגות. בפארק אגם יפהפה ומסלול היקפי של שבילי רכיבה לאופניים והליכה שאורכו קילומטר וחצי. עוד קיימים מתקני כושר ושדה, מגרשי ספורט, רחבת משחקים מקורה ורב תכליתית וגם פינת חי לכל המשפחה ובית קפה ושולחנות לפיקניק. בריכת שחייה , קאנטרי ומגרשי ספורט נוספים לשימוש תושבי השכונה קיימים גם באזור התעשייה הצפוני. הקרבה למרכז העיר מאפשרת בילוי בבתי הקפה ובמרכזי הבילוי של עפולה.

תחבורה ברובע יזרעאל 

השכונה ממוקמת על ציר תחבורה מרכזי ובצמוד לה נמצאת תחנת הרכבת המחברת את חיפה ובית שאן, בציר מרכזי זה ישנה גם תחבורה ציבורית למרכז הארץ ולצפונה.

רובע יזרעל – תעסוקה  

אזורי התעשייה של עפולה נמצאים במרחק נסיעה קצר משכונת רובע יזרעאל ומספקים מקום תעסוקתי קרוב ונוח לתושבי השכונה והעיר. גם בית החולים העמק ומרכז הקניות עמק סנטר מספקים מקורות תעסוקה מגוונים ונוספים לתושבי השכונה.

השכונה קרובה מאוד לצירי תנועה ראשיים בארץ ובסמוך מאוד אליה עובר כביש 65 המחבר את עפולה לאור התעשייה אלון התבור וגם כביש 60 המחבר אליה את אזורי התעסוקה וההיי טק הנמצאים בעיר הסמוכה נצרת עילית. 

פיתוח עתידי צפוי בשכונת רובע יזרעאל 

כיום נמצאת שכונת רובע יזרעאל בתנופת בנייה מואצת , עד עתה אוכלסו בשכונה מעל אלפיים יחידות דיור חדשות וכאלף יחידות דיור נוספות עתידות להתאכלס ב תוך השנתיים הקרובות. על פי התכנון אמורה שכונת רובע יזרעאל למנות 4600 יחידות דיור חדשות ומודרניות בגמר בנייתה.

מהם מחירי הדירות בשכונת רובע יזרעאל ?

ברובע יזרעאל תוכלו למצוא מגוון גדול של דירות איכותיות למשפחות במחירי דירות משתנים על פי גודלם. מחירי הקנייה הממוצעים לדירת ארבעה חדרים בשכונה יהיו בין 950,000 שקלים ועד למיליון שקלים. 

המחיר עבור דירת חמישה חדרים חדשה ואיכותית, וממוזגת עם נוף יפהפה של העמק נע בין 1,100,000 שח ועד למיליון וחצי שקלים. 

בנוסף ניתן לרכוש בשכונה בתים צמודי קרקע דו משפחתיים על מגרשים שגודלם כמאתיים מטר מרובע במחירים שנעים בין 1,400,000 שח ועד למיליון וחצי שקלים. ניתן לרכוש בשכונה גם בתים פרטיים במחירים של 1,800,000 שקלים. אלו הם מחירי הדירות הבנויות ואינם מייצגים מחירי נכסים הנרכשים על הנייר.

מהם מחירי השכירות הממוצעים בשכונת רובע יזרעאל ?

מחירי הדירות הממוצעים בשכונה עבור דירת ארבעה חדרים יהיו כ2,700 שקלים לחודש. עבור דירת חמישה חדרים כ3,100 שח לחודש ובתים פרטיים יעלו כ4000 ועד 5000 שח לחודש.