שוק הנדל"ן בעפולה פורח

אין ספק כי שוק הנדל"ן בארץ נמצא בצמיחה מתמדת מזה כמה עשורים, וישראלים רבים המעוניינים באפיקי השקעות מניבים, גילו את ענף הנדל"ן שהפך למבוקש ופופולארי ביותר עבור המשקיעים הישראלים.

אחת הערים הוותיקות והמרכזיות בארץ שהפכה בעשורים האחרונים לעיר בתנופת בנייה מואצת היא העיר עפולה, הממוקמת בצפון מרכז הארץ. עפולה יושבת על קו הרכבת החדש בית שאן חיפה, מה שמקרב עוד יותר את העיר לחיפה בירת הצפון. חדרה הנמצאת ממערב לעפולה קרובה כעשרים דקות נסיעה, וגם תל אביבי נמצאת במרחק נסיעה לא גדול מעפולה עם כביש שש המהיר.

מצב הנדל"ן בעפולה 

עפולה של היום היא עיר בצמיחה מואצת וגוברת, אוכלוסייתה חצתה זה מכבר את רף החמישים אלף איש, ובכל חודש נוספים לעיר בממוצע כמה מאות תושבים חדשים מה שממקם אותה במקום גבוה ביותר מבחינת הביקוש לדיור. ולכן השקעת נדל"ן בעפולה היא השקעה נבונה המניבה תשואה מצוינת. שכונות חדשות קמות בעיר חדשות לבקרים, ואלה מושכות אליהן אלפי זוגות צעירים, תושבים חדשים וגם משפרי דיור.

עפולה בירת העמק 

עפולה אינה שוכבת על השמרים, העיר פועלת ללא לאות על מנת להצדיק את התואר הנכסף שקיבלה, בירת העמק, ועל מנת לעמוד בציפיות, הקדימו לתכנן בחכמה, עשרים שנה קדימה.  התכנון עליו הוסכם , כולל הקמת תשתיות להיי-טק, הכפלת אוכלוסיית העיר וגם מתן שירות לכל הערים והיישובים בעמק. בעיר החלו כבר לפני 3 שנים, בבנייתם של כעשרת אלפים יחידות דיור , מהלך שיאפשר הכפלת האוכלוסייה, יביא לחיזוק ההרכב הכלכלי חברתי וגם למגוון מקורות תעסוקה עבור התושבים. עפולה עברה גם מהפכת תרבות רצינית והיום מתקיימים בעיר מספר גדול של פסטיבלים המושכים אליהם אלפים מרחבי הארץ. 

בנוסף לתושבי העיר המרוצים, מספקת העיר עפולה שירות לעוד 150 אלף תושבי העמק והסביבה, שכן, לא לחינם קיבלה עיר המחוז עפולה את הכינוי בירת העמק.

5 השכונות של עפולה 

בעפולה ארבע שכונות וותיקות ושכונה חדשה  ואלה הן :

עפולה העיר– הנקראת בפי התושבים עפולה תחתית, 

עפולה עילית– שכונה הנמצאת בגבולה הצפוני של העיר, מערבית לשכונת גבעת המורה,

גבעת המורה – שכונה המצאת בצפונה של עפולה, מערבית לגבעת המורה, החולשת על כל עמק יזרעאל,

רובע יזרעאל – שכונה חדשה המתפרשת לאורכם של כארבעה קילומטרים, המוקמת בשטח החקלאי המפריד בין שני חלקי העיר , בשכונה יהיו 4700 יחידות דיור וכאלפיים כבר אוכלוסו.

עפולה הירוקה – המוקמת באזור הצפוני מערבי של עפולה, שכונה בעלת צביון כפרי של בתים צמודי קרקע

בחזרה לעמוד הבית